Bacon wreath after Bridget Riley #1 - Monika Malewska - 2012

Monika Malewska
Bacon wreath after Bridget Riley #1, 2012

Nr katalogowy: 29
akwarela i akryl na papierze, 61,00 x 86,5 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: Monika Malewska 2021
Cena wywoławcza
2 000 zł
Estymacja
3 000 - 4000 zł

Monika Malewska urodziła się w Warszawie. Otrzymała tytuł BFA na University of Manitoba w Kanadzie i tytuł MFA na University of Texas w San Antonio. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym w Juniata College. Malewska pracuje w kilku mediach artystycznych, w szczególności w malarstwie, rysunku i fotografii.

Artystka wykorzystuje w swojej twórczości motywy charakterystyczne dla amerykańskiej pop-kultury, takie jak flaga USA, donuty polane lukrem, plastry bekonu, lalki, zabawki. Malewska układa z nich lewitujące w powietrzu kompozycje, które cechuje lekkość, ironia i żart.

Prace Malewskiej były pokazywane w różnych galeriach i muzeach, w tym w Phoenix Gallery, NYC, Blank Space Gallery, NYC, Denise Bibro Fine Art Gallery, NYC, Camel Art Space, Brooklyn, NY, Blue Star Complex w San Antonio, Teksas, Benton Museum w Storrs, Connecticut, New Britain Museum of American Art w Nowej Wielkiej Brytanii, Connecticut, Orange County Center for Contemporary Art, Santa Ana, Kalifornia, aby wymienić tylko kilka. Jej prace były prezentowane w Huff Post (sekcja Kultura i Sztuka), Direct Art Magazine, Hi- Fructose, Fresh Paint Magazine, Gastronomica: The Journal of Food and Culture i innych publikacjach.