Jerzy Tchórzewski
Bez tytułu, 1960

Nr katalogowy: 2
drzeworyt, akwarela, papier, 22,5 x 22 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: J. Tchórzewski 60
Cena wywoławcza
1 800 zł
Estymacja
2 500 - 3 000 zł ●
1 800 zł

Walczył w szeregach Armii Krajowej (1943–1944). W latach 1946 - 1951 studiował malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W okresie studiów związał się ze środowiskiem Grupy Krakowskiej II. Uczestniczył w I Wystawie Sztuki Nowoczesnej w Krakowie (1948/1949). Na Ogólnopolskiej Wystawie Młodej Plastyki w Arsenale (1955) otrzymał nagrodę równorzędną. Po ukończeniu studiów przeniósł się do Warszawy.  Wykładał na Akademii Sztuk Pięknych. Prowadził pracownię malarstwa na Wydziale Grafiki. W roku 1987 uzyskał tytuł profesora, w 1998 przeszedł na emeryturę.

W 1984 otrzymał Nagrodę im. Jana Cybisa[1].