Wojciech Leder
Bez tytułu, 2018

Nr katalogowy: 21
akryl i piasek na płótnie, 120 x 180 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Wo. LEDER / 2018/ Sierpień
wystawiany: Wystawa Czterech: Kotlicki,Leder Starowieyski, Sylwestrowicz, Galeria Olimpus, Łódź, grudzień 2019 – styczeń 2020; Dominik Lejman / Wojciech Leder,Galerii Imaginarium w Łódzkim Domu Kultury, Łodź, luty-lipiec 2020; Wojciech Leder. Nieobecność, Piękna Gallery, Warszawa, wrzesień-październik 2020.
Cena wywoławcza
18 000 zł
Estymacja
20 000 - 30 000 zł ●
18 000 zł

Absolwent Wydziału Malarstwa PWSSP w Łodzi, studiował także filozofię na Uniwersytecie Łódzkim. Od 2005 r. kieruje pracownią Malarstwa i Rysunku w ASP w Łodzi, a od roku 2007 jest profesorem tej uczelni. W 1997 roku został Laureatem Grand Prix Bielskiej Jesieni, a następnie jurorem konkursu. Wystawy indywidualne i zbiorowe artysty odbyły się m.in. w Muzeum Sztuki w Łodzi, Atlasie Sztuki, Galerii Bon a Tirer w Nowym Jorku, Muzeum Narodowym w Poznaniu, warszawskiej Zachęcie, CSW Znaki Czasu w Toruniu czy Galerii Art New Media w Warszawie.

Jestem przekonany, że w twórczości Wojciecha Ledera (…) wszelkie istniejące i wyznaczane granice nakładają się na siebie. Rezultat jest niemożliwy do przewidzenia; nagrodą są nieoczekiwane barwy i zdarzenia, które może unaocznić tylko wyjątkowo skupiony i zaangażowany malarz. Robert C. Morgan, Pratt Institute