Bez tytułu - Wojciech Leder - 2018

Wojciech Leder
Bez tytułu, 2018

Nr katalogowy: 30
płótno, akryl, piasek, 110 x 160 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: Wo. LEDER / 2018
pochodzenie: kolekcja prywatna, Łódź
Estymacja
10 000 - 15 000 zł
14 000 zł

Absolwent Wydziału Malarstwa PWSSP w Łodzi, studiował także filozofię na Uniwersytecie Łódzkim. Od 2005 r. kieruje pracownią Malarstwa i Rysunku w ASP w Łodzi, a od roku 2007 jest profesorem tej uczelni. W 1997 roku został Laureatem Grand Prix Bielskiej Jesieni, a następnie jurorem konkursu. Wystawy indywidualne i zbiorowe artysty odbyły się m.in. w Muzeum Sztuki w Łodzi, Atlasie Sztuki, Galerii Bon a Tirer w Nowym Jorku, Muzeum Narodowym w Poznaniu, warszawskiej Zachęcie, CSW Znaki Czasu w Toruniu czy Galerii Art New Media w Warszawie.

Jestem przekonany, że w twórczości Wojciecha Ledera (…) wszelkie istniejące i wyznaczane granice nakładają się na siebie. Rezultat jest niemożliwy do przewidzenia; nagrodą są nieoczekiwane barwy i zdarzenia, które może unaocznić tylko wyjątkowo skupiony i zaangażowany malarz. Robert C. Morgan, Pratt Institute