Teofil Ociepka
Drzewa, 1961

Nr katalogowy: 44
ołówek na papierze, 24,5 x 34 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: Ociepka / II 1961
Cena wywoławcza
1 000 zł
Estymacja
1 500 - 2 500 zł
8 500 zł

malarz samouk (prymitywista) i teozof. Jeden z przywódców Janowskiej Gminy Okultystycznej. Obok Nikifora najbardziej znany polski reprezentant prymitywizmu, jego twórczość osiągnęła światowe uznanie.