Erotyk w bieli - Kajetan Sosnowski - 1960

Kajetan Sosnowski
Erotyk w bieli, 1960

Nr katalogowy: 14
olej, płótno, 73 x 65 cm
sygnowany l.d.: Kajetan 960 Na odwrociu: KAJETAN / SOSNOWSKI / Erotyk / w bieli / 03-3 / 2-3 / 73 x 65 cm / olej / 1960
Estymacja
40.000 - 60.000 zł
32 000 zł

Studia w Warszawskiej ASP pod kierunkiem Tadeusza Pruszkowskiego i Wojciecha Jastrzębowskiego w latach1934 – 39.

Po wojnie w latach 1947-51 współpracował z tygodnikiem "Kuźnica" - jako projektant szaty graficznej, ilustrator, a także autor tekstów. Tu poznał przyszłych członków Grupy 55 ( Bogusz, Dłubak). Sosnowski jest znany głównie z prac malarskich powstałych podczas działalności Grupy 55. Uprawiał również rysunek i rzeźbę.

W roku 1969 artysta otrzymał Nagrodę Krytyki Artystycznej im. Cypriana Kamila Norwida.

W roku 1998 w Galerii Sztuki Zachęta odbyła się duża wystawa pośmiertna.