Marszałek dworu - Juliusz Woźniak - 1967

Juliusz Woźniak
Marszałek dworu, 1967

Nr katalogowy: 51
technika mieszana na płótnie, 77,5 x 78 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: JULIUSZ WOŹNIAK / TECH. MIESZANA – PŁÓTNO / 1967 - "MARSZAŁEK DWORU” / WYM. 77,5 x 77,5 CM.
Estymacja
3 000 - 5 000 zł
3 200 zł

Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu w latach 1956-1958 na Wydziale Malarstwa. Związany z galerią Krzywe Koło w Warszawie, gdzie miały miejsce jego wystawy indywidualne. Uczestniczył w Konfrontacjach w latach 1963, 1965 i 1966. W 1965 roku wziął udział w I Biennale Form Przestrzennych w Elblągu. Jego twórczość była różnorodna, silnie ewoluowała przez lata, zawsze oscylując wokół abstrakcji.