Kazimierz Podsadecki
Pejzaż z Mydlników, 1962

Nr katalogowy: 41
węgiel na papierze, 24 x 34 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 22.7.962 – Mydlniki – PODSADECKI
Cena wywoławcza
900 zł
Estymacja
1 200 - 1 800 zł

Urodził się w 1904 r w Zabierzowie k. Krakowa, zmarł w 1970 w Krakowie. Studia w Szkole Przemysłowej w Krakowie. Interesował się awangardową typografią. W latach 20-tych projektował szatę graficzną pism "Zwrotnica" i "Linia". Uczestniczył w pierwszej wystawie grupy "Praesens". Malował abstrakcje klasycznymi technikami, zajmował się fotografią eksperymentalną, którą łączył z technikami graficznymi, uprawiał rzeźbę reliefową. Przed wojną współpracował z awangardowym studiem filmowym SPAF w Krakowie. Po wojnie malował dekoracyjnie ujęte martwe natury i pejzaże.