Piesek drapie się za bramą - Jarosław Modzelewski - 2001

Jarosław Modzelewski
Piesek drapie się za bramą, 2001

Nr katalogowy: 28
tempera żółtkowa, płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Jarosław / Modzelewski / 2001 / „Piesek drapie się / za bramą” / temp.ż. 80 x 100 cm
pochodzenie: kolekcja prywatna, Poznań
Estymacja
25 000 - 30 000 zł

W 1980 roku ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych pod kierunkiem prof. Stefana Gierowskiego. Był współzałożycielem Gruppy. Początkowo w obrazach stosował wyabstrahowane znaki i idiogramy, przechodząc do obrazowania figuralnego, które ewoluowało w bardziej surrealistyczne formy. Efekt taki uzyskiwał dzięki dublowaniu figur, zabiegom z przestrzenią, często surrealna forma wynikała wprost z tematu. W 1994 roku wraz z Markiem Sobczykiem, z którym na początku lat 80. wykonał cykl czterech wielkoformatowych prac na papierze, założył prywatną Szkołę Sztuki w Warszawie. W 1997 roku oleje zastąpił temperą. Prace Jarosława Modzelewskiego znajdują się w zbiorach m.in.: Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Muzeum Sztuki w Łodzi oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą.