Samuraj - Jan Dobkowski - 1984

Jan Dobkowski
Samuraj, 1984

Nr katalogowy: 30
akryl, płótno, 97 x 147 cm
sygnowany na odwrociu: Jan Dobkowski / „ SAMURAJ” 1984 / AKRYL 97cm x 147cm
Estymacja
20.000 - 30.000 zł
17 000 zł

Jan Dobkowski (1942, Łomża) Studiował w latach 1962-1968 w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem prof. Juliusza Studnickiego i prof. Jana Cybisa, u którego obronił pracę dyplomową. Laureat nagrody Ministra Kultury i Sztuki za upowszechnianie twórczości plastycznej (1970), stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku (1972). W roku 1978 przyznano mu nagrodę krytyki artystycznej im. Cypriana Norwida za najlepszą wystawę roku. W roku 1994 został uhonorowany nagrodą im. Jana Cybisa za całokształt twórczości. Jego prace znajdują się w zbiorach m. in. Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, Guggenheim Museum w Nowym Jorku oraz kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą.