Tętniące z cyklu Subtelności - Malwina Nahorny - 2021

Malwina Nahorny
Tętniące z cyklu Subtelności, 2021

Nr katalogowy: 18
akwarela na papierze hahnemühle britannia 300gsm, 93 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: "Tętniące", Seria "Subtelności", akwarela na papierze, Malwina Nahorny, 2021
Cena wywoławcza
3 000 zł
Estymacja
4 000 - 6 000 zł ●
5 000 zł

Malwina Nahorny (ur. 1984) - zajmuje się malarstwem, grafiką, fotografią, video artem i muzyką eksperymentalną. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w pracowni serigrafii prof. Mirosława Pawłowskiego. Wyróżniony dyplom prezentowany był m.in. na wystawie “Dyplom 2010” w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Studia artystyczne kontynuowała od 2014 roku na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni multimediów prof. Stanisława Wieczorka i dr hab. Jakuba Wróblewskiego. Uczestniczyła w realizacjach z dziedziny teatru, muzyki, filmu i designu. Współpracuje z artystkami i artystami polskimi, przy projektach audio-wizualnych. Ma za sobą kilka konkursów i wystaw zbiorowych w Polsce. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach polskich i zagranicznych.

Cykl "Wulkany i machiny" to dwuczęściowe, akwarelowe, obiekty 2D - wizja prototypu machiny makroskopowej do badania głębi Wulkanu i pocztówka z owej podróży. Fascynacje wgłębianiem i docieraniem pod powierzchnie kolejnych warstw materii jest tu dokumentacją wizji tej podróży i czekających tam odkryć. Dla artystki i jej sennych, wręcz erotycznych marzeń, to spełnienie pragnień wejścia w głąb wulkanu i fantazja o metamorfozie funkcji życiowych do podziemnych, wulkanicznych warunków. To także artystyczny hołd pierwiastkowi węgla i jego feniksowej, organicznej mocy.