Zbigniew Gorlak
Zielony traktor, 2019

Nr katalogowy: 19
akryl, płótno, 100 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: Gorlak ' 19, sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 2019 / Potentia / 100 x 100 / ZIELONY TRAKTOR / ACRYLIC ON CANVAS / Gorlak
Cena wywoławcza
5 000 zł
Estymacja
7 000 - 10 000 zł ●

Absolwent PWSSP w Gdańsku. Dyplom uzyskał w 1979 r. w Pracowni Malarstwa prof. Władysława Jackiewicza. Od 2002 prodziekan Wydziału Malarstwa i Grafiki na macierzystej uczelni. Brał udział z licznych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i zagranicą. W 2003 roku jego obraz „Wilczyca” zdobył główną nagrodę pisma Art&Business za „Najlepszy Obraz Roku 2002”.