Radosław Sowiak
Zwierzęca geometria, 2011

Nr katalogowy: 20
technika własna na płycie, 70 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: R. SOWIAK / 2011 / „zwierzęca geometria”
pochodzenie: kolekcja prywatna, Łódź
Cena wywoławcza
3 000 zł
Estymacja
5 000 - 7 000 zł ●

Artysta oraz ważny animator życia kulturalnego w latach 80. Był pomysłodawcą i współorganizatorem Ogólnopolskiej Aukcji Sztuki Współczesnej dla MKZ Solidarność Ziemi Łódzkiej. Współwłaściciel galerii Czyszczenie Dywanów działającej w 1982 w podziemiu. W 1986 r. rozpoczął własną działalność artystyczną (malarstwo, fotografia, informel). Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi oraz kolekcjach prywatnych.