NeSpoon
Bez tytułu z cyklu Nielegale, 2021

Nr katalogowy: 15
technika własna, płótno, 140 x 90 cm
sygnowany u dołu: NeSpoon
Cena wywoławcza
8 000 zł
Estymacja
12 000 - 15 000 zł

NeSpoon (ur. 2009) działa na pograniczu street artu, ceramiki, rzeźby i malarstwa. W swoich pracach wykorzystuje koronki robione ręcznie przez artystów ludowych. Tworzy murale, odbitki w glinie oraz instalacje w przestrzeni publicznej. Przy użyciu techniki szablonu, której używa w swoich miejskich realizacjach, NeSpoon tworzy również obrazy o ciekawej chropowatej strukturze naśladującej fakturę ścian budynków. Istotą jej twórczości jest właśnie zderzenie delikatnego, subtelnego motywu koronki z surowym tłem jakiego dostarcza przestrzeń miejska. Prace NeSpoon znajdują się na całym świecie. Jej realizacje można zobaczyć w wielu miastach i miasteczkach Polski, ale również w Hiszpanii, Włoszech (Valverde na Sycylii), Holandii, Francji (w Pont-l’Abbé), Portugalii, Szwecji, Austrii, Hongkongu, Stanach Zjednoczonych, Niemczech czy w Indiach.