Paweł Kałużyński
Bez tytułu z cyklu Wielki Sen, 2020

Nr katalogowy: 12
olej, technika własna, płótno, 50 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Paweł Kałużyński/z cyklu "Wielki Sen"/2020
Cena wywoławcza
2 000 zł
Estymacja
3 500 - 4 500 zł
3 800 zł

Paweł Kałużyński (ur. 1979)  jest absolwentem Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom uzyskał w 2005 roku pod kierunkiem prof. Mariana Czapli. Aneks do dyplomu obronił w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Rafała Strenta. Jego prace pokazywane były na wielu wystawach w kraju i za granicą. Mieszka i pracuje w Warszawie. Prace Pawła Kałużyńskiego łatwo można rozpoznać  – artysta pokrywa lico obrazu szkliwem, które nadaje mu niespotykany połysk i dodatkowe wrażenie głębi. Efekt ten widoczny jest w pełni wyłącznie na żywo i trudno uchwycić go na zdjęciu.

Wybrane Wystawy indywidualne:

2020 "Wielki Sen",Galeria Milano,Warszawa

2016 "Sam na sam",Rabbithole Art Room,Warszawa

2011 "Amore",Galeria ArtNewMeria,Warszawa

2009 "Kuloodporne serce",Galeria aTak,Warszawa

Wybrane wystawy zbiorowe:

2020 "Kolory przemian. Malarstwo polskie z kolekcji Krzysztofa Musiała", Państwowa Galeria Sztuki, Sopot

2018 "Lejanias"Centre del Carme, Walencja, Hiszpania

2018 "Tu jesteśmy. Wybrane prace z kolekcji Krzysztofa Musiała", galeria Meno Parkas, Kowno, Litwa

2017 "Tu jesteśmy. Wybrane prace z kolekcji Krzysztofa Musiała" CSW, Toruń

2016 "Między systemami", Centrum Sztuki Współczesnej, Malaga, Hiszpania

2004 "Powinność i bunt. Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie 1944-2004",Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa