Julia Medyńska
Bird of paradise, 2021

Nr katalogowy: 7
olej, płótno, 110 x 80 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Julia Medyńska/”BIRD OF PARADISE”/2021
Cena wywoławcza
8 000 zł
Estymacja
10 000 - 14 000 zł
11 000 zł

Julia Medyńska (1981, Gdańsk) Malarka, ilustratorka i aktorka. W 1985 roku, jako mała dziewczynka uciekła wraz z rodziną do Berlina Zachodniego. Ujście emocji odnalazła w sztuce - zajęcia artystyczne nauczyły ją przelewać spostrzeżenia na płótno. Po ukończeniu szkoły średniej artystka przeprowadziła się do Nowego Jorku, aby studiować aktorstwo w Lee Strasberg Theatre Institute oraz The Neighborhood Playhouse. W teatrze obserwowała ruch, pozy i gesty, które mają odzwierciedlenie w dynamicznych kadrach dzieł malarki. Występowała na OFF-Broadway Manhattan Ensemble Theatre. W 2009 roku podjęła studia sztuk wizualnych w Columbia University, zdobywając tytuł magistra. Jest stypendystką fundacji Elizabeth Greenshields. (2021).Edukacja:

2017 MFA, Columbia University School of the Arts, New York, NY

2013 BA, Columbia University, New York, NY

Nauczanie:

2015 Teaching Assistant, Drawing I, Columbia University, New York, NY

2016 Teaching Assistant, Painting I, Columbia University, New York, NY

Nadchodzące wystawy:

2022/11 Artinfo, Warszawa, Polska
2022/12  Office Space Gallery, Salt Lake City, USA
2022/12 Centrum Praw Kobiet, Poznań, Polska
2024 Arsenał, Poznań, Polska

Wybrane wystawy indywidualne:

2022 What We Left Behind, Galeria ATC, Teneryfa, Hiszpania
2022 To, co zostało za nami, Wieża Bramna, Zbąszyń, Poland
2022 Again. , Krakauer Haus, Norymberka, Niemcy(z Małgorzata Markiewicz)
2022 Lost & found, Modulgalerie, Norymberga, Niemcy (z Małgorzata Markiewicz)
2022 Queen’s Paradise, Pilipczuk Gallery, Kopenhaga, Dania
2022 Aurora, Muzeum Lubuskie, Gorzów Wielkopolski, Polska
2021/10 Państwowa Galeria Sztuki, Sopot, Polska
2021 Skin as White as Snow, School Gallery, London, UK
2021 Maskarada, Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej, Międzyrzecz, Polska

Wystawy grupowe:

2021 Summer Shorts, Galeria ATC, Teneryfa, Hiszpania

2018 The Visible Light, Menier Gallery, Londyn, Wielka Brytnia

2017 MFA Thesis Show, The Wallach Gallery, Columbia University, New York, NY

2017 MFA Summer Show, False Flag, Queens, NY

2016 Finished Goods Warehouse, 630 Flushing Avenue, Brooklyn, NY

2015 MFA First Year Show, The Wallach Gallery, Columbia University, New York, NY

2015 Floating Point, Judith Charles Gallery, New York, NY

2015 People who need People, 7 Dunham, Brooklyn, NY

2013 Floaters, The Leroy Neiman Gallery , New York, NY

2012 Columbia Summer Painting Intensive,The Leroy Neiman Gallery, New York, NY

Nagrody:

2021 The Elizabeth Greeshields Foundation Grant Recipient 2021

2020 The Elizabeth Greeshields Foundation Grant Recipient 2020

2017 Rema Hort Mann Foundation, Emerging Artist Grant Nominee, NY, NY

2014-2016 Visual Arts Fellowship, Columbia University, New York, NY

2014-2016 Brevoort Eickemeyer Grant, Columbia University, New York, NY

2012-2013 F.B. Doniger Scholarship, Columbia University, New York, NY

2010-2012 Olga H. Knoepke Scholarship,Columbia University, New York, NY

Publikacje:

2021/07 format, art magazine (interview)

2021/06 Contemporary LYNX, art magazine (article)

2021/01 New American Paintings, MFA Edition

2020/11 Rynek i Sztuka, art magazine (interview)

2020/11 Jackson's Art (online interview)