Tadeusz Dominik
Kompozycja (praca dwustronna), 1963

Nr katalogowy: 13
akwarela, technika mieszana, papier, 35 x 48 cm
sygnowany i datowany p.d.: Dominik 63 (zarówno awers i rewers)
pochodzenie: kolekcja prywatna, Częstochowa
Cena wywoławcza
8 000 zł
Estymacja
10 000 - 12 000 zł ●
8 000 zł

Tadeusz Dominik (1928, Szymanów - 2014, Warszawa) Uczeń i asystent Jana Cybisa, legenda warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Należy do grona klasyków polskiej sztuki współczesnej. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach państwowych i prywatnych, m.in. w Muzeach Narodowych w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Museo de Bellas Artes w Caracas czy Stedelijk Museum w Amsterdamie.

Bo kolor to jak w muzyce dźwięk. Nie ma bez niego malarstwa. Jest najważniejszym elementem ekspresji. Buduje się nim formę, tworzy rysunek. Można wyrazić nim wszystko, w przeciwieństwie do linii czy waloru.

Tadeusz Dominik