Marcin Jabłoński
Merkury, 2021

Nr katalogowy: 20
akryl, olej, cienkopis, płótno, 100 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: MERKURY 2021/MARCIN JABŁOŃSKI/ Marcin Jabłoński
Cena wywoławcza
2 000 zł
Estymacja
3 000 - 5 000 zł
2 400 zł

Marcin Jabłoński (ur. 1992) – warszawski projektant, grafik i malarz. Absolwent wydziału Tkaniny i Ubioru na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Swój warsztat doskonalił w madryckiej Escuela Superior de Diseño. Zdobywca nagrody specjalnej na 3. Międzynarodowym Triennale Tkaniny (YTAT 2019). W działalności artystycznej skupia się głównie na grafice i projektowaniu tkanin. Prezentowana na wystawie praca została wyróżniona nagrodą specjalną na 3. Międzynarodowym Triennale Tkaniny.

Niebanalna kreska, staranność wykonania oraz kontemplacyjny charakter każdego dzieła będzie zmuszał każdego do zatrzymania się przed jego obrazami za każdym razem. Prace artysty znajdują się w kolekcjach w Polsce i za granicą.