Malwina Nahorny
Przekrój czujnego z cyklu Umiłowane rozpadliny, 2021

Nr katalogowy: 25
akwarela, ecolina, papier, 41 x 29 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Malwina Nahorny, z cyklu „Umiłowane rozpadliny”/- Przekrój czujnego -/akwarela, ecolina/29 x 41 cm/2021
Cena wywoławcza
3 500 zł
Estymacja
4 500 - 5 500 zł
3 500 zł

Malwina Nahorny (ur. 1984) - zajmuje się malarstwem, grafiką, fotografią, video artem i muzyką eksperymentalną. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w pracowni serigrafii prof. Mirosława Pawłowskiego. Wyróżniony dyplom prezentowany był m.in. na wystawie “Dyplom 2010” w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Studia artystyczne kontynuowała od 2014 roku na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni multimediów prof. Stanisława Wieczorka i dr hab. Jakuba Wróblewskiego. Uczestniczyła w realizacjach z dziedziny teatru, muzyki, filmu i designu. Współpracuje z artystkami i artystami polskimi, przy projektach audio-wizualnych. Ma za sobą kilka konkursów i wystaw zbiorowych w Polsce. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach polskich i zagranicznych.