Układ LXY - Lech Kunka - 1972

Lech Kunka
Układ LXY, 1972

Nr katalogowy: 9
akryl, płótno, 129 x 52,5 cm
sygnowany p.d.: L Kunka 72, na odwrociu nalepka z Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Łodzi
pochodzenie: kolekcja prywatna, Łódź; Agra Art, 2016; kolekcja prywatna, Warszawa

wystawiany: Centralne Biuro Wystaw Artystycznych w Łodzi; Powidoki awangardy Strzemiński i uczniowie, Piękna Gallery, Warszawa, styczeń – marzec 2017

reprodukowany: Powidoki awangardy Strzemiński i uczniowie [katalog wystawy zbiorowej], Piękna Gallery, Warszawa 2017
Estymacja
15 000 - 20 000 zł

Studia artystyczne odbył w latach 1945-1951 w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych pod kierunkiem Władysława Strzemińskiego. Swoje umiejętności malarskie doskonalił we Francji w okresie 1948-1949 w pracowni Fernanda Légera. Należał do grona twórców grupy St-53. Uczestniczył w Ogólnopolskiej Wystawie „Przeciw wojnie - przeciw faszyzmowi” w warszawskim Arsenale w 1955 r. oraz w II Wystawie Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w 1957 r. Uprawiał techniki malarskie i rysunkowe, zajmował się również scenografią.