Nadchodzące aukcje

25 listopada 2020 (środa)
godzina 19.00

Aukcja odbędzie się bez udziału publiczności.

Przyjmujemy zlecenia TELEFONICZNE, STAŁE oraz proponujemy udział w licytacji za pośrednictwem portalu OneBid.pl i Artinfo.pl.

Zgromadziliśmy 40 prac wybitnych polskich twórców powojennych, w tym Henryka Stażewskiego, Stanisława Fijałkowskiego, Teresy Pągowskiej czy Stefana Krygiera. Prezentujemy również dzieła najlepszych artystów młodszego pokolenia takich jak Anna Szprynger, Łukasz Patelczyk czy Jakub Słomkowski.

Jan Dobkowski Intymne pole , 1993 Nr katalogowy: 1
drewno, 25 x 26 cm (50 x 50 cm - w oprawie skrzynkowej), sygnowany, datowany i opisany na krawędzi pracy: Jan Dobkowski Intymne pole 1993
Cena wywoławcza:
8 000 PLN
Estymacja:
20 000 - 30 000 zł PLN ●
Stefan Krygier Konstruowanie przestrzeni II , 1977 Nr katalogowy: 2
olej na płótnie, 120 x 60 cm, sygnowany i datowany p.d.: S. Krygier / 77 datowany i opisany na odwrociu:„KONSTRUOWANIE PRZESTRZENI / II” 134. 120 x 60 – 1977
Cena wywoławcza:
25 000 PLN
Estymacja:
30 000 - 35 000 PLN ●
Stanisław Fijałkowski Zupełnie nowa autostrada I , 2007 Nr katalogowy: 3
akryl, węgiel, płótno, 100 x 100 cm, sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: S. Fijałkowski Zupełnie nowa autostrada I 62/2007 nalepka na z wystawy „W kręgu Strzemińskiego” w Galerii Pryzmat w Krakowie 13 czerwca – 4 lipca 2014 r.
Cena wywoławcza:
90 000 PLN
Estymacja:
120 000 - 150 000 PLN ●
Stanisław Fijałkowski Maj 78 , 1978 Nr katalogowy: 5
tusz na papierze, 64,5 x 47 cm (w świetle passe-partout), sygnowany, datowany i opisany u dołu: S. Fijałkowski 78 / maj 78, (nieczytelny napis) 8a/78 [numer inwentarzowy autora]
Cena wywoławcza:
9 000 PLN
Estymacja:
15 000 - 20 000 PLN ●
Teresa Pągowska Bez tytułu , 1987 Nr katalogowy: 6
technika mieszana na papierze, 75,8 x 50,7 cm (w świetle passe-partout), sygnowany i datowany l.d.: monogram TP. / 1987
Cena wywoławcza:
9 000 PLN
Estymacja:
12 000 - 18 000 PLN ●
Teresa Pągowska Kompozycja z krzesłem , 1987 Nr katalogowy: 7
technika mieszana na papierze, 49 x 31 cm (w świetle passe partout ), sygnowana i datowana p.d.: TP. / 1987
Cena wywoławcza:
5 500 PLN
Estymacja:
8 000 - 10 000 PLN ●
Henryk Stażewski Relief nr 67 – 1975 , 1975 Nr katalogowy: 8
relief, technika mieszana, płyta, 30 x 30 cm, relief, technika mieszana, płyta sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: nr 67 – 1975/H. Stażewski/nieczytelna pieczątka
Cena wywoławcza:
30 000 PLN
Estymacja:
40 000 - 50 000 PLN ●
Jan Lebenstein Bez tytułu , 1966 Nr katalogowy: 9
pióro, tusz, gwasz, papier, 64 x 47,5 cm, sygnowany i datowany p.dp.: Lebenstein 66 na odwrociu inskrypcja autorska ołówkiem: Lebenstein 66 / Ralph.
Cena wywoławcza:
30 000 PLN
Estymacja:
50 000 - 70 000 PLN ●
Tytus Dzieduszycki - Sas Bez tytułu (Słoń) , 1965 Nr katalogowy: 11
asamblaż, 40,4 x 36 x 5 cm, na odwrociu: nalepki: z wystawa: „Tytus Dzieduszycki-Sas (1934-1973). Pomiędzy Lublinem a Paryżem”. Muzeum Lubelskie w Lublinie, 16.03.2012-6.05.2012; nalepka z przygotowania do konserwacji w Muzeum Lubelskim
Cena wywoławcza:
15 000 PLN
Estymacja:
25 000 - 30 000 PLN ●
Henryk Musiałowicz Z cyklu Reminiscencje , 1994 Nr katalogowy: 12
olej na płycie, 68,7 x 41,2 cm, sygnowany u dołu: MUSIAŁOWICZ; sygnowany p.g.: MUSIAŁOWICZ; sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Z CYKLU, REMINISCENCJE/1994/MUSIAŁOWICZ
Cena wywoławcza:
6 000 PLN
Estymacja:
8 000 - 12 000 PLN ●
Jacek Sienicki Okno , 1981 Nr katalogowy: 13
olej na płótnie, 116 x 89,5 cm, sygnowany i datowany p.d.: 7 XI 81 JS; sygnowany na odwrociu: Jacek Sienicki; sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: Jacek Sienicki „Okno” 1981; pieczątka: Kolekcja Fibak / Monte Carlo; cztery częściowo nieczytelne pieczątki Galerii Fibak
Cena wywoławcza:
28 000 PLN
Estymacja:
35 000 - 40 000 PLN ●
Jacek Sienicki Czerwone wnętrze Nr katalogowy: 14
olej na płótnie, 55 x 46 cm, na odwrociu: Praca Jacka Sienickiego / potwierdzam / J. Kossakowska
Cena wywoławcza:
15 000 PLN
Estymacja:
18 000 - 22 000 PLN ●
Jacek Sienicki Niebieskie wnętrze Nr katalogowy: 15
olej na tekturze, 100 x 70 cm, na odwrociu: AUTOR: JACEK SIENICKI / J.Kossak.
Cena wywoławcza:
8 500 PLN
Estymacja:
12 000 - 15 000 PLN ●
Edward Dwurnik Lublin , 1980 Nr katalogowy: 17
olej na płótnie, 142,8 x 97 cm, sygnowany, datowany i opisany u dołu: IX Podróże autostopem NR'. 193. E. DWURNIK. 1980. LUBLIN 687 sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: E. DWURNIK / 1980. / NR: IX. 193. 687 ; na odwrociu nalepka z Galerie Franz Swetec w Dűsseldorfie
Cena wywoławcza:
60 000 PLN
Estymacja:
80 000 - 100 000 PLN ●
Edward Dwurnik Ul. Górnośląska , 1969 Nr katalogowy: 18
linoryt, 30,5 x 25,5 cm (w świetle passe-partuot), sygnowany, datowany i opisany u dołu: „Ul. Górnośląska” 3/12 pieczęć: „Edward Dwurnik / Warszawa” 53 Dwurnik E / 1969.
Cena wywoławcza:
2 000 PLN
Estymacja:
4 000 - 6 000 PLN ●