9 III 73 - Stanisław Fijałkowski - 1973

9 III 73, 1973

Nr katalogowy: 4
technika mieszana na papierze, 64,5 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 9 III 73 f/S. Fijałkowski 35/73
Cena wywoławcza
12 000 zł
Estymacja
20 000 - 25 000 zł ●
20 000 zł

Stanisław Fijałkowski (4 listopada 1922, Zdołbunów - 4 listopada 2020, Łódź) Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w pracowniach Władysława Strzemińskiego i Stefana Wegnera w latach 1946-1951. Od 1947 roku był wykładowcą, a następnie profesorem na macierzystej uczelni. Należał do warszawskiego Klubu Młodych Plastyków i Naukowców. Reprezentował Polskę na Biennale w São Paulo w 1969 roku i w Wenecji w 1972 roku. Prace Stanisława Fijałkowskiego prezentowano na ponad 500 wystawach krajowych i zagranicznych. Znajdują się w licznych zbiorach prywatnych i publicznych w Polsce i zagranicą, m.in. w: Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Albertinie w Wiedniu, Galerii Trietiakowskiej w Moskwie, w Muzeum imienia Puszkina w Moskwie, w McGrew-Hill Collection w Nowym Jorku, Tate Gallery w Londynie czy Kunstmuseum w Bochum.