Bez tytułu - Tytus Dzieduszycki - Sas - 1967

Tytus Dzieduszycki - Sas
Bez tytułu, 1967

Nr katalogowy: 6
kredka, tusz, flamaster, papier, 38 x 27,2 cm
sygnowany i datowany p.d.: Tytus 67/8
Cena wywoławcza
7 000 zł
Estymacja
10 000 - 12 000 zł ●

Członek lubelskiej grupy „Zamek” w latach 50., od 1959 po wyjeździe do Paryża związany z francuskim środowiskiem artystycznym. W latach 60. przystąpił do paryskiej Grupy Phases, z którą również współpracowali m.in. Tadeusz Brzozowski, Władysław Hasior czy Zbigniew Makowski. Autor licznych rysunków, kolaży, asamblaży, akwarel, temper oraz obrazów strukturalnych – przedmiotów wykonywanych z różnych materiałów, m.in. folii, szkła, drewna, żywic. Zajmował się również dekorowaniem i projektowaniem wnętrz i mebli. W wieku 39 lat zginął tragicznie w wypadku samochodowym w Paryżu, będąc w pełni sił twórczych.