Bez tytułu - Leon Tarasewicz - 1998

Leon Tarasewicz
Bez tytułu, 1998

Nr katalogowy: 9
olej, płótno, 65 x 65 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: L. Tarasewicz 1998
Estymacja
25.000 - 40.000 zł
22 000 zł

Nie ma na moich obrazach rzeczy, które nie miałyby odniesienia do rzeczywistości. Często osoby działające w opozycji do zastanych idei powracają do klasyki. Artyści, którzy tworzą – wydawałoby się – abstrakcyjne obrazy, wcale nie wywodzą ich z idei abstrakcji – mówił Tarasewicz w rozmowie z Elżbietą Dzikowską. „Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa”, wyd. Rasikon Press.