Anna Szprynger
Bez tytułu, 2017

Nr katalogowy: 14
cienkopis, papier, 30 x 30 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: Anna Szprynger/2017
Cena wywoławcza
2 200 zł
Estymacja
2 800 - 3 400 zł ●
2 600 zł

Studiowała grafikę i malarstwo w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym i na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała pod kierunkiem profesorów Tomasza Zawadzkiego i Grzegorza Dobiesława Mazurka. W 2014 roku obroniła pracę doktorską na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pod kierunkiem profesor Doroty Grynczel. W 2013 została laureatem Prix Marin na paryskim Salon Réalités Nouvelles a w 2015 otrzymała Nagrodę Arteonu za 2014 rok. Miała 22 wystawy indywidualne, m.in. w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (2012), Galerii EL w Elblągu (2014), Muzeum Narodowym w Gdańsku (2014), Galerie Lindner w Wiedniu (2017), Slag Gallery w Nowym Jorku (październik, 2019). Artystka należy do grona twórców reprezentowanych przez Slag Gallery w Nowym Jorku.