Anna Szprynger
Bez tytułu, 2017

Nr katalogowy: 8
akryl, płótno, 81 x 100 cm
sygnowany i datowany na odrociu: ANNA SZPRYNGER/2017
wystawiany: Anna Szprynger. The Edge, Slag Gallery, Nowy Jork, 2019; Anna Szprynger Pozor/na przestrzeń, Mokotow/ska Gallery, Warszawa, 2017
reprodukowany: Anna Szprynger Pozor/na przestrzeń [katalog wystawy indywidualnej] Mokotow/ska Gallery, Warszawa 2017, s. 3.
Cena wywoławcza
20 000 zł
Estymacja
30 000 - 40 000 zł ●
24 000 zł

Studiowała grafikę i malarstwo w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym i na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała pod kierunkiem profesorów Tomasza Zawadzkiego i Grzegorza Dobiesława Mazurka. W 2014 roku obroniła pracę doktorską na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, pod kierunkiem profesor Doroty Grynczel. W 2013 została laureatem Prix Marin na paryskim Salon Réalités Nouvelles a w 2015 otrzymała Nagrodę Arteonu za 2014 rok. Miała liczne wystawy indywidualne, m.in. w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (2012), Galerii EL w Elblągu (2014), Muzeum Narodowym w Gdańsku (2014), Galerie Lindner w Wiedniu (2017), Slag Gallery w Nowym Jorku (październik, 2019) Artystka należy do grona twórców reprezentowanych przez Slag Gallery w Nowym Jorku.