Bez tytułu - Leon Tarasewicz - 2019

Leon Tarasewicz
Bez tytułu, 2019

Nr katalogowy: 29
akryl, płótno, 50 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: L. Tarasewicz 2019 / Acrylic on canvas / 50 x 50
Estymacja
20 000 - 25 000 zł
19 000 zł

Nie ma na moich obrazach rzeczy, które nie miałyby odniesienia do rzeczywistości. Często osoby działające w opozycji do zastanych idei powracają do klasyki. Artyści, którzy tworzą – wydawałoby się – abstrakcyjne obrazy, wcale nie wywodzą ich z idei abstrakcji – mówił Tarasewicz w rozmowie z Elżbietą Dzikowską. „Artyści mówią. Wywiady z mistrzami malarstwa”, wyd. Rasikon Press.