Ludmiła Woźniczko
Wesele, 2021

Nr katalogowy: 16
olej, płótno, 70 x 70 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: LUDMIŁA WOŹNICZKO/2021
Cena wywoławcza
3 400 zł
Estymacja
6 000 - 8 000 zł
3 600 zł

Ludmiła Woźniczko (ur. 1985 ) – malarka. Absolwentka ASP w Krakowie. Dyplom obroniła w 2012 w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka. Mieszka i pracuje w Krakowie. Artystka w swoich pracach podejmuje temat cielesności i duchowości. W jej malarstwie widać czułość z jaką podchodzi do portretowania swoich bohaterów. W obrazach Woźniczko nie brakuje również poczucia humoru i dystansu, charakterystycznego dla krakowskiej sceny artystycznej ostatnich 20 lat. Finalistka w ogólnopolskim konkursie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie w 2012 roku. Mieszka i tworzy w Krakowie.

Wystawy indywidualne:

2014 Kąciki ust, BWA, Nowy Sącz;

2013 Fragmentacja ciała, Galeria Fundacji Art and Space, Kraków;

2012 Ciemnia, Galeria Arsenale Wiatrak, Kraków

Wybrane wystawy zbiorowe:

2020 Venus, Ufo Gallery, Kraków;

2018 Ozimina, Galeria Widna, Kraków;

2017 Koledzy mojego taty, mieszkanie prywatne, Kraków (przy współpracy z Galerią Dawid Radziszewski

2016 Poznawać/Działać/Dzielić się – wystawa zbiorowa oraz udział w aukcji charytatywnej, Fundacja Razem Pamoja, CSW, Zamek Ujazdowski, Warszawa;

2014 Sztuka cenniejsza niż błoto, Browar Lubicz, Kraków;

2013 Ruja i porubstwo, CSW Zamek Ujazdowski, Projectroom, Warszawa;

2013 Malarstwo językiem uniwersalnym, Centrum im. Zamenhofa, Białystok;

2013 Nowa generacja z Polski, Galeria La Grande Fontain, Sion, Szwajcaria;

2012 Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie, Uniwersytet Artystyczny, Poznań