Chance in game for one - Ryszard Winiarski - 1989

Ryszard Winiarski
Chance in game for one, 1989

Nr katalogowy: 13
akryl na płycie, 64,5 x 64,5 cm (z autorską oprawą)
sygnowany, datowany, opisany u dołu: winiarski'89 chence in game for one na odwrociu: chance in game for one / przypadek w grze dla jednego / winiarski '89, nalepka z galerii Rotunda, BWA, Sopot
Estymacja
40.000 - 60.000 zł
48 000 zł

Ukończył studia na Warszawskiej Politechnice oraz ASP w Warszawie, gdzie został później profesorem. Gruntowna wiedza z zakresu nauk ścisłych, oraz kontynuacja edukacji w Akademii Sztuk Pięknych pozwoliły Winiarskiemu na sformułowanie oryginalnych założeń swojej sztuki. Ścisłe poddanie się zasadom rachunku prawdopodobieństwa lokuje jego twórczość w rygorystycznym nurcie sztuki konceptualnej. Prace artysty znajdują się m.in.: w Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeach Narodowych w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu, w Muzeum Bochum, w Wilhelm-Hack-Museum Ludwigshafen, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w New Delhi i wielu kolekcjach prywatnych.