Chance in game for one - Ryszard Winiarski - 1989

Ryszard Winiarski
Chance in game for one, 1989

Nr katalogowy: 4
olej, płyta, 64,5 x 64,5 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: chance in game for one winiarski'89, sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: chance / in game for one / winiarski'89
Estymacja
40 000 - 60 000 zł
40 000 zł

Ryszard Winiarski (1936, Lwów - 2006, Warszawa) Ukończył studia na Warszawskiej Politechnice oraz ASP w Warszawie, gdzie został później profesorem. Gruntowna wiedza z zakresu nauk ścisłych, oraz kontynuacja edukacji w Akademii Sztuk Pięknych pozwoliły Winiarskiemu na sformułowanie oryginalnych założeń swojej sztuki. Ścisłe poddanie się zasadom rachunku prawdopodobieństwa lokuje jego twórczość w rygorystycznym nurcie sztuki konceptualnej. Prace artysty znajdują się m.in.: w Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeach Narodowych w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu, w Muzeum Bochum, w Wilhelm-Hack-Museum Ludwigshafen, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w New Delhi i wielu kolekcjach prywatnych.