Czerwone wnętrze - Jacek Sienicki

Jacek Sienicki
Czerwone wnętrze

Nr katalogowy: 14
olej, płótno, 55 x 46 cm
na odwrociu: Praca Jacka Sienickiego / potwierdzam / J. Kossakowska
Cena wywoławcza
15 000 zł
Estymacja
18 000 - 22 000 zł ●

W latach 1948 - 1954 studiował w warszawskiej ASP. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Artura Nachta- Samborskiego. Przez 13 następnych lat pracował na uczelni jako asystent profesora, później kontynuował działalność pedagogiczną jako docent i profesor. Debiutował w 1955 roku na Ogólnopolskiej Wystawie Młodej Plastyki „Przeciw wojnie – przeciw faszyzmowi” w warszawskim Arsenale. Laureat nagród im. Kamila Cypriana Norwida (1975), im. Jana Cybisa (1983), Fundacji im. Alfreda Jurzykowskiego. Ważnymi twórcami dla Sienickiego byli Artur Nacht-Samborski, Olga Boznańska i Witold Wojtkiewicz.