Głowa II - Marek Jaromski - 2015

Marek Jaromski
Głowa II, 2015

Nr katalogowy: 16
linoryt 69 x 49 cm
sygnowana, datowana i opisana na odwrociu: Jaromski / Marek / Głowa II / 2015
praca unikatowa, zbudowana z pięciu matryc na bibule japońskiej, wprasowanej w twardy podkład tekturowy
Estymacja
3.000 - 5.000 PLN
3 000 PLN

Studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w Pracowni Technik Drzeworytniczych pod kierunkiem prof. Haliny Chrostowskiej, aneks z malarstwa u prof. Eugeniusza Markowskiego. Przez krótki czas był asystentem w swojej macierzystej uczelni. Eksperymentuje z różnorodnymi technikami graficznymi, malarskimi i rzeźbiarskimi. Rzadko korzysta z gotowych materiałów, dzięki czemu każda praca artysty ma swój unikatowy charakter.