Głowa II - Marek Jaromski - 2015

Marek Jaromski
Głowa II, 2015

Nr katalogowy: 16
linoryt 69 x 49 cm
sygnowana, datowana i opisana na odwrociu: Jaromski / Marek / Głowa II / 2015
praca unikatowa, zbudowana z pięciu matryc na bibule japońskiej, wprasowanej w twardy podkład tekturowy
Estymacja
3.000 - 5.000 PLN
3 000 PLN

Studiował w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w Pracowni Technik Drzeworytniczych pod kierunkiem

prof. Haliny Chrostowskiej, aneks z malarstwa u prof. Eugeniusza Markowskiego. Przez krótki czas był asystentem

w swojej macierzystej uczelni. Wielokrotnie brał udział w wystawach indywidualnych w kraju i za granicą. Twórczość w dziedzinie grafiki, rysunku, malarstwa i rzeźby.