IX – 86 - Krystyn Zieliński - 1986

Krystyn Zieliński
IX – 86, 1986

Nr katalogowy: 44
akryl na płycie, 60 x 76 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: Krystyn Zieliński „IX – 86” /akryl 60 x 76/
Estymacja
5 000 - 7 000 zł

Studiował w Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi, którą ukończył w 1954 r. Związany z macierzystą uczelnią, w latach 1981 - 1987 pełnił funkcję rektora, następnie od 1990 r. jako profesor zwyczajny kierował Pracownią Kompozycji, Wydziałem Tkaniny, Wydziałem Malarstwa i Grafiki. Tworzył w zakresie malarstwa, rysunku, instalacji z wykorzystaniem struktur dźwiękowych, działań o charakterze konceptualnym. W 1961 r. wziął udział w ważnej wystawie artystów łódzkich w krakowskiej Galerii Krzysztofory. W latach późniejszych zajmował się problematyką struktur geometrycznych.