Klatka (Williamsburg) - Paweł Skurski - 2008

Paweł Skurski
Klatka (Williamsburg), 2008

Nr katalogowy: 48
olej, płótno, 140 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Klatka (Williamsburg) • 14. / Paweł Skurski • 2008 •, na blejtramie: 140 x 100, SKURSKI POD2008
Estymacja
12 000 - 15 000 zł

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Wydział Malarstwa i Rzeźby) oraz Wyższej Szkoły Filmowej i Teatralnej w Łodzi (Wydział Reżyserii). Pierwsza ważna wystawa artysty „Zadbane pożądania” odbyła się w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej (2003). Paweł Skurski pokazywał swoje prace m.in. w Museo d’Arte Classico we Florencji (2007), The Fine Art Institute w Nowym Jorku (2008), Great Albert Hall w Londynie (2011), Centre de Beaux-Arts w Paryżu (2015), The Museum of Classical Art w Hong Kongu (2016). Znaczącym sukcesem był pokaz cyklu “Chwila w klatce” w Pawilonie Polskim podczas Expo 2010 w Szanghaju.