Aleksander Turek
Koniec lata, 1975

Nr katalogowy: 39
litografia, papier, 58,5 x 80,5 cm
ed. 9/12 sygnowany, datowany i opisany u dołu: „Koniec lata” litgrafia 9/12 A. Turek - 75
Prezentowana praca ed. 1/12:
w kolekcji: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa
wystawiana: "Siusiu w torcik. Prace ze zbiorów Zachęty Narodowej Galerii Sztuki", kurator: Karol Radziszewski, 05.09 – 22.11.2009, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Warszawa
Cena wywoławcza
1 000 zł
Estymacja
1 500 - 2 500 zł ●
1 000 zł

Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 1961 roku uzyskał dyplom w pracowni prof. Eugeniusza Eibischa. Do 1979 roku prowadził tam pracę dydaktyczną. Był również uczniem wybitnego grafika Józefa Pakulskiego.

Społecznik i animator kultury artystycznej. W 1974 roku wyróżniony nagrodą rektora ASP za działalność pedagogiczną. W 1984 roku uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Brał udział w wielu wystawach zagranicznych, m.in. w: w Hiszpanii, Kanadzie, Urugwaju, Brazylii, Szwecji, Jugosławii, Niemczech, Danii, Holandii, Rumunii, we Włoszech, Chile, Nowej Zelandii, Austrii, Algierii, w Indiach, na Węgrzech oraz krajach byłego Związku Radzieckiego.