AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 2022

Tamara Berdowska
Księżycowy z cyklu Bezsenność, 2019

Nr katalogowy: 4
olej, płótno, 70 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Tamara/Berdowska/2019/olej/tytuł/"Księżycowy"/z cyklu/Bezsenność
pochodzenie: kolekcja prywatna, Niemcy
Cena wywoławcza
13 000 zł
Estymacja
14 000 - 18 000 zł ●
18 000 zł

Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1985-1990. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. Janiny Kraupe-Świderskiej w 1990 roku, aneks z grafiki w Pracowni Filmu Animowanego.

Od 2000 roku jest uczestniczką sympozjów i plenerów malarskich organizowanych przez dr Bożenę Kowalską dla artystów posługujących się językiem geometrii w Okunince koło Chełma, Orońsku oraz w Radziejowicach.

Jej prace znajdują się w zbiorach m.in.: Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum w Bochen, Galeria Studio w Warszawie, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Archidiecezji w Katowicach, centrum Rzeźby polskiej w wrońsku, Mondriaanhuis, Muzeum w Amersfoort oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.