Kamila Kraus
Magnetite, 2016

Nr katalogowy: 18
akryl, płótno, 90 x 90 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: K. Kraus/'Magnetite'/2016
Cena wywoławcza
6 000 zł
Estymacja
9 000 - 12 000 zł

W 2006 roku ukończyła Wydział Artystyczny Instytutu Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego: Malarstwo, Fotografia. Współpracowała z Natalią LL – intermedialną konceptualistką, z którą zetknęła się na studiach artystycznych we Wrocławiu.
Malarstwo Kamili Kraus cechuje pewna ulotność, zwiewność i wrażenie niedopowiedzenia. Artystka tworzy również bardziej zadziorne, ekspresyjne kompozcycje, zawsze jednka pozostawia w nich przestrzeń dla widza, który może odnaleźć w nich ukojenie, spokój lub też energię i wigor.
Prace Kraus znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą.