Aukcja Dzieł Sztuki ONLINE

Magnetyczne przyciąganie - Jan Dobkowski - 1971

Jan Dobkowski
Magnetyczne przyciąganie, 1971

Nr katalogowy: 1
technika mieszana na płótnie, 33 x 27 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: JAN DOBKOWSKI / „MAGNETYCZNE PRZYCIĄGANIE” / 1971 r / przekreślony, nie w pełni czytelny napis, nalepka z P. P. Pracowni Sztuk Plastycznych Warszawa ul. Foksal 1/4 z opisem pracy
Cena wywoławcza
9 000 zł
Estymacja
15 000 - 20 000 zł
32 000 zł

Jan Dobkowski (1942, Łomża) Studiował w latach 1962-1968 w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem prof. Juliusza Studnickiego i prof. Jana Cybisa, u którego obronił pracę dyplomową. Laureat nagrody Ministra Kultury i Sztuki za upowszechnianie twórczości plastycznej (1970), stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku (1972). W roku 1978 przyznano mu nagrodę krytyki artystycznej im. Cypriana Norwida za najlepszą wystawę roku. W roku 1994 został uhonorowany nagrodą im. Jana Cybisa za całokształt twórczości. Jego prace znajdują się w zbiorach m. in. Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, Guggenheim Museum w Nowym Jorku oraz kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą.