AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 2022

Judyta Sobel
Martwa natura imbrykiem, 1960

Nr katalogowy: 41
olej, płótno, 61 x 76 cm
sygnowany, datowany pd.: J. SOBEL ZUKER/1960; sygnowany i datowany na odwrociu: JEHUDITH SOBEL ZUKER/1960; na blejtramie dwa napisy: 122-5
pochodzenie: kolekcja prywatna, USA
Cena wywoławcza
20 000 zł
Estymacja
25 000 - 40 000 zł ●
20 000 zł

Judyta Sobel (1924, Lwów - 2012, Nowy Jork) Polska malarka związana od 1956 z Nowym Jorkiem. Studiowała pod kierunkiem Władysława Strzemińskiego w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w latach 1947–50. Na przełomie 1948/49, jako studentka drugiego roku, uczestniczyła w I Wystawie Sztuki Nowoczesnej zorganizowanej w Pałacu Sztuki w Krakowie. Wypracowała własny styl oparty na połączeniu twórczości spod znaku École de Paris, łódzkiego abstrakcjonizmu i bieżących światowych trendów.