Aukcja Dzieł Sztuki ONLINE

Notatka o sztuce 12 II - Włodzimierz Pawlak - 2016

Włodzimierz Pawlak
Notatka o sztuce 12 II, 2016

Nr katalogowy: 15
olej, płótno, 130 x 110 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: WŁODZIMIERZ PAWLAK / NOTATKA O SZTUCE 12 II / 130 x 110 / 2016
Cena wywoławcza
32 000 zł
Estymacja
35 000 - 40 000 zł

Malarz, performer, teoretyk sztuki. Na przełomie lat 70. i 80., początkowo jako wolny słuchacz, uczestniczył w zajęciach w pracowni Rajmunda Ziemskiego na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, następnie studiował tamże uzyskując dyplom w 1985 roku. Jeszcze jako student w 1982 roku został członkiem Gruppy, z którą uczestniczył w niezależnym ruchu artystycznym lat 80. Jako artysta wrażliwy na uwikłania społeczne i polityczne stanu wojennego, komentował zastaną sytuację sięgając po trafiającą wprost metaforykę.