Rafał Patejuk
Świat jest twój, 2023

Nr katalogowy: 23
olej, płótno, 90 x 90 cm
sygnowany i datowany p.d.: PA/TE/JUK/'23; sygnowany i opisany na odwrociu: Rafał Patejuk/”Świat jest twój”/Olej, płótno/90 X 90
Cena wywoławcza
3 000 zł
Estymacja
6 000 - 8 000 zł
7 800 zł

Rafał Patejuk (ur. 1996, Łódź)

Absolwent kierunku Grafiki w Pracowni prof. Grzegorza Banaszkiewicza i Malarstwa w Pracowni prof. Janusza Rafała Głowackiego na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Malarz animalista. Specjalizuje się w scenach rodzajowych.  W 2023 roku debiutował w Kompasie Młodej Sztuki na wysokim, 17. miejscu.

Wystawy:

  • 2023 - Piękna Gallery, "Jak Cię złapią za rękę, to mów, że to nie Twoja ręka", wystawa indywidualna
  • 2023 - Śląski Dom Aukcyjny w Częstochowie, „Transfery”, wystawa zbiorowa
  • 2022 - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, 6. Śląski Festiwal Nauki Katowice, „Przestrzeń, Forma, Kształt”, wystawa zbiorowa
  • 2022 - Galeria Koridor w Ostrawie, „Przestrzeń miejska”, wystawa zbiorowa
  • 2022 - Galeria Sztuki Współczesnej Kolory w Częstochowie, Panoptikum Sztuki”, wystawa indywidualna
  • 2021 - Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, „Alma Mater”, wystawa zbiorowa

Absolwent kierunku Grafiki w Pracowni prof. Grzegorza Banaszkiewicza i Malarstwa w Pracowni prof. Janusza Rafała Głowackiego na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Malarz animalista. Specjalizuje się w scenach rodzajowych. W 2023 roku debiutował w Kompasie Młodej Sztuki na wysokim 17. miejscu.

Wystawy:

2023 - Śląski Dom Aukcyjny w Częstochowie, „Transfery”, wystawa zbiorowa
2022 - Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, 6. Śląski Festiwal Nauki Katowice, „Przestrzeń, Forma, Kształt”, wystawa zbiorowa
2022 - Galeria Koridor w Ostrawie, „Przestrzeń miejska”, wystawa zbiorowa
2022 - Galeria Sztuki Współczesnej Kolory w Częstochowie, Panoptikum Sztuki”, wystawa indywidualna
2021 - Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, „Alma Mater”, wystawa zbiorowa