Andrzej (Andjĕ) Pietrzyk Tadeusz Kantor na krześle, 2015
Nr katalogowy: 34
brąz, 28 x 24 x 12 cm sygnowany, datowany i opisany na podstawie: Andje 2015 3/8
Cena wywoławcza
10 000 zł
Estymacja
15 000 - 20 000 zł ●
19 000 zł
Andrzej (Andjĕ) Pietrzyk (1953, Jędrzejów) Dyplom uzyskał na Akademii Sztuk Pięknych im. Ilii Repina w St. Petersburgu. Studiował pod kierunkiem prof. Michaiła Konstantynowicza Anikuszyna .Po studiach otrzymał stypendium rządu francuskiego na studia w Ecole des Beaux Arts. Początkowo pracował w Berlinie następnie przeniósł się do Linzu w Austrii gdzie mieszka i pracuje do dziś. Ostatnio jego praca "Złoty Bucephalus" została ustawiona w prestiżowej dzielnicy Wiednia na Michaelerplatz. Prace Pietrzyka znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach głównie w krajach zachodniej Europy.