Układy równowartościowe 67 z cyklu Obrazy szyte - Kajetan Sosnowski - 1973

Kajetan Sosnowski
Układy równowartościowe 67 z cyklu Obrazy szyte, 1973

Nr katalogowy: 35
technika własna, płótno, 92 x 92 cm
sygnowany na odwrociu: K. SOSNOWSKI
pochodzenie: Desa Unicum, 2006; kolekcja prywatna, Warszawa

wystawiany: Układy równowartościowe – prace Kajetana Sosnowskiego, Galeria Cenrum Sztuki Studio, Warszawa, kwiecień 1986; Galeria Program, Warszawa, 2005

reprodukowany: Magazyn „Stolica", numer 20, 18 V 1986.
Estymacja
30 000 - 50 000 zł
46 000 zł

Kajetan Sosnowski (1913, Wilno - 1987, Warszawa) Studiował w Warszawskiej ASP pod kierunkiem Tadeusza Pruszkowskiego i Wojciecha Jastrzębowskiego w latach1934 – 39.

Po wojnie w latach 1947-51 współpracował z tygodnikiem "Kuźnica" - jako projektant szaty graficznej, ilustrator, a także autor tekstów. Tu poznał przyszłych członków Grupy 55 ( Bogusz, Dłubak). Sosnowski jest znany głównie z prac malarskich powstałych podczas działalności Grupy 55. Uprawiał również rysunek i rzeźbę.

W roku 1969 artysta otrzymał Nagrodę Krytyki Artystycznej im. Cypriana Kamila Norwida.

W roku 1998 w Galerii Sztuki Zachęta odbyła się duża wystawa pośmiertna.