AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 2022

Jan Dobkowski
Wydarzenia kosmiczne, 1976

Nr katalogowy: 14
płótno, tusz, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Jan Dobkowski/przekteślony tytuł „Plenerowe przygody” 76/TUSZ 100 cm x 100 cm/”WYDARZENIA KOSMICZNE” 76
pochodzenie: kolekcja prywatna, USA reprodukowany: red. J. Wach, Chris Sztyber Mój drugi świat. Kolekcja malarstwa polskiego, Kielce, s. 58.
Cena wywoławcza
38 000 zł
Estymacja
40000 - 60000 zł ●
70 000 zł

Jan Dobkowski (1942, Łomża) Studiował w latach 1962-1968 w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem prof. Juliusza Studnickiego i prof. Jana Cybisa, u którego obronił pracę dyplomową. Laureat nagrody Ministra Kultury i Sztuki za upowszechnianie twórczości plastycznej (1970), stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku (1972). W roku 1978 przyznano mu nagrodę krytyki artystycznej im. Cypriana Norwida za najlepszą wystawę roku. W roku 1994 został uhonorowany nagrodą im. Jana Cybisa za całokształt twórczości. Jego prace znajdują się w zbiorach m. in. Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, Guggenheim Museum w Nowym Jorku oraz kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą.