Zapis z obszaru ciszy V - Tomasz Jaśkiewicz - 1989

Tomasz Jaśkiewicz
Zapis z obszaru ciszy V, 1989

Nr katalogowy: 22
olej, płótno, 62 x 54
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: T. JAŚKIEWICZ „ZAPIS Z OBSZARU CISZY V” A 89
Estymacja
8.000 - 10.000 zł
8 000 zł

Absolwent ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi (1950-56). Dyplom w pracowni prof. Lecha Kunki.

Związał się z uczelnią aż do śmierci, początkowo jako asystent Lecha Kunki później pedagog i prorektor.

Jego prace wystawiane były na wielu wystawach w kraju i za granicą (Kopenhaga, Berlin Zachodni, Düsseldorf, Londyn, Bonn). Prace znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum Historii Miasta w Łodzi, Centralnego Muzeum Włókiennictwa, Galerii Studio w Warszawie, a także tworzą kolekcje prywatne w kraju oraz Anglii, Danii, Niemczech.