Zupełnie nowa autostrada I, 2007

Nr katalogowy: 3
akryl, węgiel, płótno, 100 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: S. Fijałkowski Zupełnie nowa autostrada I 62/2007 nalepka na z wystawy „W kręgu Strzemińskiego” w Galerii Pryzmat w Krakowie 13 czerwca – 4 lipca 2014 r.
wystawiany: Stanisław Fijałkowski. Zupełnie nowa autostrada, Galeria Art New Media, Warszawa, październik-listopad 2008; W kręgu Strzemińskiego, Galeria Pryzmat, Kraków, 13 czerwca – 4 lipca 2014
Cena wywoławcza
90 000 zł
Estymacja
120 000 - 150 000 zł ●
95 000 zł

Stanisław Fijałkowski (4 listopada 1922, Zdołbunów - 4 listopada 2020, Łódź) Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi w pracowniach Władysława Strzemińskiego i Stefana Wegnera w latach 1946-1951. Od 1947 roku był wykładowcą, a następnie profesorem na macierzystej uczelni. Należał do warszawskiego Klubu Młodych Plastyków i Naukowców. Reprezentował Polskę na Biennale w São Paulo w 1969 roku i w Wenecji w 1972 roku. Prace Stanisława Fijałkowskiego prezentowano na ponad 500 wystawach krajowych i zagranicznych. Dzieła artysty znajdują się w licznych zbiorach prywatnych i publicznych w Polsce i zagranicą, m.in. w: Museum of Modern Art w Nowym Jorku, Albertinie w Wiedniu, Galerii Trietiakowskiej w Moskwie, w Muzeum imienia Puszkina w Moskwie, w McGrew-Hill Collection w Nowym Jorku, Tate Gallery w Londynie czy Kunstmuseum w Bochum.