Grzegorz Pieniak
Metropolis, 2022

Nr katalogowy: 5
olej, płótno, 182,5 x 152 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: Grzegorz Pieniak/Metropolis/2022
Cena wywoławcza
4 500 zł
Estymacja
7 000 - 10 000 zł

Grzegorz Pieniak (1994) studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współzałożyciel i członek Otwartej Pracowni Eksperymentu oraz Galerii Kaplica (wspólnie z m.in. Piotrem Wesołowski, Agatą Słowak i Szawłem Płóciennikiem). W jego pracach widać wpływy niemieckiego ekspresjonizmu. Deformacja, rozwibrowana linia i intensywna kolorystyka to obok estetyki campu i soft-porno najważniejsze części składowe malarstwa Pieniaka. Artysta podejmuje tematy związane z jego otoczeniem, zasłyszanymi lub przyśnionymi historiami a prace pejzażowe to w większości warszawskie krajobrazy.

Wybrane wystawy:

2019 - Pospolita rzecz zabita, Oddział Przepiękny, Ząbki

2018 - Wystawa pracowni tkaniny eksperymentalnej, Galeria Bardzo Biała, Warszawa

2018 - Grupa Kaplica “A c é p h a l e”, Galeria Sztuki Wystawa, Warszawa

2017 - Grupa Kaplica, Galeria Sztuki Wystawa, Warszawa

2017 - Grzegorz Pieniak, Malarstwo, Kaplica, Warszawa

2016 - R3INKARNACJE, Otwarta Akademia w Kaplicy, Warszawa

2016 - GRZEGORZ PIENIAK / MICHAŁ ROGOZIŃSKI / wystawa malarstwa, Kaplica, Warszawa

2016 - Autoportrety, Kaplica open, Kaplica, Warszawa