Patrycja Piętka
Sometimes I think, you are still here, 2021

Nr katalogowy: 14
olej, płótno, 100 x 70 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: SOMETIMES I THINK,/YOU ARE STILL HERE/2021/PATRYCJA PIĘTKA
Cena wywoławcza
6 000 zł
Estymacja
8 000 - 12 000 zł ●
8 500 zł

Patrycja Piętka – urodzona w 1998 roku, dzieciństwo spędziła w domu rodzinnym w Bystrej k. Bielska-Białej. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Mirosława Sikorskiego o tytule „Vargtimmen/Godzina wilka” (2022). Od 2020 roku studiuje również scenografię na Wydziale Malarstwa ASP. Brała udział w wystawach „PUZZLE” w programie Tygodnia Kultury Polskiej w Zalaegerszeg (Węgry, 2019); „Na wyciągnięcie ręki” podczas Cracow Art Week KRAKERS 2019: SKOK KRAKERS (2019); „Rysunkiem o rysunku” w ramach wystawy „Czarno na białym. 200 lat rysunku w krakowskiej ASP” organizowanej przez Muzeum Narodowe w Krakowie.
Pierwszym indywidualnym pokazem prac artystki była wystawa „Głębia” (Art Agenda Nova, 2021). Artystka mieszka i pracuje w Krakowie, związana jest z krakowską Art Agenda Nova. W 2023 roku prace artystki były prezentowane w BWA Bielsko-Biała na wystawie "Kładziesz się i czekasz na sen. Nie zasypiasz od razu".
Patrycja Piętka w swojej twórczości często wykorzystuje motyw nocy oraz vanitas związany z przemijaniem. Jej cykle malarskie wywołują w odbiorcy uczucie melancholii i niepokoju. W czuły sposób oddaje emocjonalność natury. Swoje inspiracje czerpie również z kultury filmowej, podążając za psychologią bohaterów i specyfiką budowania napięcia, symboliki i niedopowiedzeń ukrytych w warstwach rzeczywistości.