Kajetan Sosnowski - Obraz szyty - szary z cyklu Interwencje, 1981

Numer katalogowy: 12

płótno lniane, 81 x 65 cm

sygnowany, datowany i opisany na blejtramie: KAJETAN SOSNOWSKI OBRAZ SZARY – 81 X 65 – 1981 – 9/13 sygnatura artysty oraz nieczytelna dedykacja

pochodzenie: kolekcja prywatna, Warszawa reprodukowany: Bożena Kowalska, Kajetan Sosnowski - malarz niewidzialnych światów (katalog wystawy retrospektywnej, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki), Warszawa, 1998, pozycja 46.

Cena wywoławcza
40 000 zł

Estymacja
40 000 - 60 000 zł

Kajetan Sosnowski (1913, Wilno - 1987, Warszawa) Studiował w Warszawskiej ASP pod kierunkiem Tadeusza Pruszkowskiego i Wojciecha Jastrzębowskiego w latach 1934 – 39.

Po wojnie w latach 1947-51 współpracował z tygodnikiem "Kuźnica" - jako projektant szaty graficznej, ilustrator, a także autor tekstów. Tu poznał przyszłych członków Grupy 55 ( Bogusz, Dłubak). Sosnowski jest znany głównie z prac malarskich powstałych podczas działalności Grupy 55. Uprawiał również rysunek i rzeźbę.

W roku 1969 artysta otrzymał Nagrodę Krytyki Artystycznej im. Cypriana Kamila Norwida.

W roku 1998 w Galerii Sztuki Zachęta odbyła się duża wystawa pośmiertna.

Przewiń do góry
Piękna Gallery
Zaawansowane ustawienia cookies

W naszym serwisie używamy plików cookies (tzw. ciasteczek), które zapisują się w przeglądarce internetowej Twojego urządzenia.
Dzięki nim zapewniamy prawidłowe działanie strony internetowej, a także możemy lepiej dostosować ją do preferencji użytkowników. Pliki cookies umożliwiają nam analizę zachowania użytkowników na stronie, a także pozwalają na odpowiednie dopasowanie treści reklamowych, również przy współpracy z wybranymi partnerami. Możesz zarządzać plikami cookies, przechodząc do Ustawień. Informujemy, że zgodę można wycofać w dowolnym momencie. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Cookies.